Domácí automatizace

Co to je "domácí automatizace" ?

Tento termín lze interpretovat velmi široce. Součástí může být např. rozsvícení světla při vstupu do domu. Mnoho lidí si stále pod pojmem domácí automatizace představuje high-tech zařízení, ale nic není více vzdálené od pravdy.

Funkce "vypni vše" - aplikace, která je téměř vždy součástí je funkce "všechno vypni". Když opouštíte dům můžete stiskem jediného tlačítka zhasnout všechna světla, vypnout různé zásuvky a přepnout topení do nočního režimu. Tato funkce "vypni vše" šetří energii a umožní vám odejít z domu s "lehkou" hlavou.

Co je to VELBUS ?

Velbus je velmi spolehlivý modulární systém domácí automatizace. Propojení je realizováno sběrnicovým kabelem, který se skládá ze 4 vodičů (2 pro napájení a 2 pro data). Systém neobsahuje žádnou centrální jednotku, což činí systém extrémně spolehlivým a jednoduchým.
Profesionální domácí automatizace je nyní dostupná každému.

Rychlý start

Se systémem Velbus vám stačí pouze jediný modul k vytvoření automatizace, neboť moduly také spolupracují s tlačítky, která jsou k nim přímo připojena. Použití sběrnice je možné ale ne nezbytné. Systém lze konfigurovat jak manuálně, tak pomocí PC.

Jak Velbus pracuje ?

Typická konfigurace se skládá ze dvou základních modulů: vstupního a výstupního modulu. Vstupní moduly překládají informaci přicházející zvenku (tj. tlačítka, přepínače, senzory, atd.) na sběrnicové instrukce. Výstupní moduly interpretují tyto instrukce a na jejich základě ovládají osvětlení, topení, klimatizaci, elektrické zásuvky, rolety, atd. Stav výstupního modulu je indikován zpětnovazební LEDkou na vstupním modulu. Aplikace: domácí automatizace, kancelářské použití, monitoring procesů, atd.

Skupinu výrobků pro Velbus naleznete zde.

Zahrnuje tyto podskupiny:

Ovládací software pro PC je k dispozici zdarma ke stažení.

Pokud vás systém zaujal a potřebujete více informací, neváhejte nás kontaktovat.